katerina.kalacova@gmail.com +420 604 106 906
Případová studie – projektový dotahovač
13.12.2017
Nezařazené

V rámci projektového dotahování pomáhám lidem dotahovat do konce jejich projekty. Většinou se jedná o projekty, na kterých pracují už delší dobu, ale ne a ne s nimi pohnout tak, aby je zdárně ukončili. Může to být cokoliv: dopsání dizertační práce, vytvoření nového on-line programu, rozjezd nového podnikatelského projektu nebo třeba rekonstrukce koupelny.

Klient Michal se na mě obrátil s tím, že již delší dobu píše diplomovou práci, ale přes všechny pracovní povinnosti dosud neměl čas ji dokončit. Pracoval na ní už několik měsíců a věděl, že když nesebere všechny síly a nedopíše ji, zahodí celé tak studium. A to nechtěl. Proto se rozhodl najmout si mě v roli „projektové dotahovačky”.

Spolupráci jsme zahájili vyplněním dotazníku, ve kterém Michal přesně popsal, o čem jeho „projekt” (v jeho případě diplomová práce) je, v jaké je fázi, co už je hotovo, co je rozdělané, kterou část ještě nezačal, kdo ho v jeho práci podporuje, co se stane, když práci nedopíše a tak dále. Cílem dotazníku je ujasnění myšlenek. V hlavě můžete nosit, co chcete, ale dokud to nepoložíte na papír, jasno mít nebudete.

Následovala první Skype konzultace, v rámci které jsme rozebrali informace v dotazníku. Na ty jsem se já předem podívala a zapsala si všechny otázky, které mě k tomu napadly a které Michala zatím nenapadly. Rozebrali jsme jeho motivaci, cíle, kterých chce dosáhnout a vrhli se na plánování celé spolupráce.

Vytvořili jsme dva Google dokumenty: úkolovník, do kterého jsme zapisovali průběh každé konzultace a taky úkoly z ní vyplývající, a potom sdílený kalendář, do kterého si Michal rozvrhl celý postup a kam jsme potom zapisovali všechny termíny.

Po první konzultaci začal Michal na své práci pracovat. Následně jsme se scházeli on-line v předem domluvených intervalech a rozebírali, co se od minula povedlo, co se nepovedlo, co šlo udělat líp a co naplánovat na další období. Michal tak měl ujasněnou představu o tom, co ho čeká, a mohl si lépe uzpůsobit svůj pracovní diář a zakomponovat do něj i diplomku.

Naše spolupráce začala 19. října úvodní schůzkou a skončila 30. listopadu svázanou prací. Díky tomu, že si Michal najal projektovou dotahovačku, zvládl dopsat diplomovou práci během necelých dvou měsíců a velmi se mu ulevilo.

Co z toho Michal měl?

Zvládl – s pomocí mého tahu na branku (když se do něčeho pustím, nepolevím a vy se mnou) soustředit svou pozornost na diplomku, zakousl se do toho a zvítězil! :-)

Ušetřil spoustu energie a úsilí, které by věnoval přemlouvání sama sebe. Prokrastinace, známe. Místo toho je mohl investovat do svého vlastního byznysu. :-)

A co vy?

Máte rozepsanou akademickou práci? Pak se vám budou hodit tipy, jak na její dopsání. Přečtěte si 7 kroků, jak zvládnout projekt „akademická práce“.

Chcete vyzkoušet službu projektového dotahovače? Napište mi!

Nebo víte o někom, kdo by službu ocenil? Věnujte mu pod stromeček dárkový poukaz!

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •